درباره ما     خدمات     سوالات رايج     تماس با ما

رادیوگرافی دیجیتالرادیوگرافی دیجیتال

بخشی از درمان و برنامه های پیشگیرانه گرفتن عکس با استفاده از اشعه x از دندان بیمار می باشد. ما از آخرین تکنولوژی اشعه x شناخته شده به نام رادیوگرافی دیجیتال استفاده می کنیم که یک حسگر الکترونیک برای گرفتن و ذخیره کردن عکس های دیجیتال از دندان بیمار می باشد.
روند انجام رادیوگرافی دیجیتال آسانتر و ساده تر از فیلم های اشعه ایکس می باشد و این امر زمان در معرض اشعه قرار گرفتن را ۸۰ تا ۹۰ درصد کاهش می دهد. چون عکس های دیجیتال دارای وضوح بیشتری می باشد، متخصص بهداشت دندانی ما قادر خواهد بود که هر ناهنجاری و مشکل در حال توسعه ای را با سرعت و کارایی بیشتری تشخیص دهد.
اینطور تصور می شود ،‌رادیوگرافی دیجیتال به طور چشمگیری ایمن تر از فیلم های اشعه ایکس قدیمی است، ما همچنین کلیه احتیاط های ضروری برای پیشگیری از در معرض پرتو قرار گیری غیرضروری را انجام می دهیم. سلامت و امنیت شما مهمترین رکن برای ما می باشد.

مزیت های رادیوگرافی دیجیتال
تمامی  موارد زیر مزیت های جامع سیستم های رادیوگرافی دیجیتال نمی باشند اما فاکتورهایی که از تبدیل به رادیوگرافی دیجیتال در کشورهای در حال توسعه دگیر مشتق شده اند را مجزا می کند.

دیدن سریع عکس:
این مزیت در طی بیشتر درمان ها و به طور ویژه در طی روند کاشت دندان، درمان ریشه و پس از کاشت دندان، ترمیم تاج و درمان بریدج و همچنین آموزش (ویزیت بیمار) بسیار مطلوب می باشد.

ذخیره اطلاعات:
ذخیره آسان و پخش الکتریکی عکس های دیجیتال اجازه ارتباط بهتر با دیگر دندانپزشکان را می دهد تا به راحتی بتوانند فیلم ها را در مقالات پیدا کنند، مقایسه و بررسی بعدی را انجام دهند.

آموزش بیمار:
گرفتن عکس های دیجیتال و توضیح فوری یافته ها هنگامی که بیمار شرایط را روی یک مانیتور می بیند بسیار مفید و کاربردی بوده و پذیرش گزینه های درمان را بهبود می بخشد. استفاده از مشخصات افزایش یافته ذکر شده در بالا نیز توانایی بیمار در درک تصاویر را افزایش می دهد.

کاهش پرتوها:
براساس نوع رادیوگراف مورد استفاده، پرتوها تا ۸۰ درصد یا بیشتر از روش های قدیمی کاهش می یابند. البته این مزیت نباید متخصصان بالینی را تشویق کند تا عکس های بیشتری بگیرند بلکه باید تنها حداقل عکس های لازم برای تشخصیص و برنامه ریزی را بگیرند.

حذف مواد شیمیایی و اتاق های تاریک:
نگهداری محلول های ثبوت و ظاهری کننده عکس، اتاق های تاریک و خنثی کردن، تعیین می کند که چرا تصاویر رادیوگرافی با فیلم می تواند حذف و تبدیل به رادیوگرافی دیجیتال شوند.

چگونه میتوان فهمید که به اشعه ایکس نیاز است؟
فراوانی و نیاز به اشعه های ایکس براساس تاریخچه دندانی و پزشکی ، تست دندانی ،‌نشانه و علایم، سن و ریسک بیماری می باشد. با این وجود که یک اشعه ایکس کامل از دندانهای بالا و پایین شما، یکبار یا دوبار در سال گرفته می شوند، اشعه های ایکس جدید ممکن است اگر مشکلی وجود داشته باشند مورد نیاز باشند. اگر شما هر اختلال یا دردی را حس می کنید ما شدیدا توصیه می کنیم که با دندانپزشک خود ملاقات کنید.

اشعه ایکس دندانی ممکن است نکات زیر را نشان  دهد:

·         آبسه یا کیست

·         ضایعه استخوانی

·         تومورهای سرطانی و غیرسرطانی

·         پوسیدگی بین دندانی

·         اختلالات در حال توسعه

·         دندان های ضعیف یا موقعیت های ریشه

·         مشکلات در داخل دندان یا زیر لثه

شرایط لیست شده در بالا می تو اند برای آسایش و در مجموع سلامت شما مضر باشد. با استفاده از توصیه های دکتر خود، شما می توانید از این اختلالات جلوگیری کرده و هزینه درمان مشکلات دندانی را کاهش دهید.