درباره ما     خدمات     سوالات رايج     تماس با ما

تاریخچه تاسیس و معرفی مرکز

در نگاهي عميق و در عين حال زيبا، زندگي و خوب زيستن سرمايه اصلي و حق انكارناپذير هر فرد است و سياست حفظ اين سرمايه گرانبها سلامت اوست. امروزه سلامت را فقط نبود بيماري نمي‌دانند؛ بلكه احساس رضايت جسماني، رواني و امنيت اجتماعي را نيز از بخش‌هاي جدايي ناپذير سلامت به شمار مي‌آورند. در اين ميان نقش بي‌بديل دهان و دندان به عنوان نقطه آغازين حفظ سلامت عمومي بدن و چينش و نظم هنرمندانه اعضاي سر و صورت به عنوان تابلوي نمادين سلامت روح و روان هر فرد بسيار مهم بوده، تأمين و نگهداري آن تخصصي خطير و ارزنده است.

مشكلات ذاتي زندگي شهري نظير كمبود وقت، آلودگي هوا، ترافيك سنگين و ... دسترسي آسان به خدمات سلامت دهان و دندان را مشكل ساخته است. اين در حالي است كه اطمينان از كيفيت ارايه اين خدمات،در گير و دار تبليغات فزاينده و اطلاعات پراكنده‌اي كه از مسيرهاي مختلف به شهروندان مي‌رسد، بر مشكلات فوق افزوده است.

درتابستان سال 1386 جمعي از اساتيد دانشكده‌هاي دندانپزشكي شهيد بهشتي، تهران، شاهد و آزاداسلامي، با سابقه‌اي نزديك به دو دهه فعاليت در حوزه‌هاي مختلف آموزشي،پژوهشي، درماني و مديريت دندانپزشكي كشور كه درد مشترك بهبود وضعيت سلامت دهان و دندان مردم را به جان دل لمس نموده بودند در كنار هم قرار گرفته، در صدد برآمدندكه با راه‌اندازي مجموعه‌اي منسجم، دانش محور، سلامت مدار و مجهز به پيشرفته‌ترين تكنولوژي‌هاي روز دنيا، امكان ايجاد الگويي متفاوت از سيستم ارائه خدمات در حوزه دندانپزشكي را فراهم آورند.

طراحان این مجموعه اساس نظام ارایه خدمات خود را بر "اصل تمایز" بنا نهاده و همت جمعی خویش را از ابتدا بر مطالعه، طراحی و ایجاد زیرساخت ها متمرکز نموده اند؛ از جمله وجوه تمایز این مرکز می توان به موارد ذیل اشاره نمود: